Jak ozdabiać muffinki + KONKURS!

Jak ozdabiać muffinki

Co mają wspólnego pasja, dwoje dzieci, księżniczki, recycling, muffinki i samochodziki? Jeśli masz ochotę powiedzieć, że nic, jesteś w błędzie! Justynie, mamie dwóch córeczek a także polskiej przedsiębiorczyni, udało się to wszystko połączyć w jedną wdzięczną całość. Justyna jest kreatywna, pełna pasji, zdecydowana i konkretna. Także hojna, pomocna i niesamowicie miła w obyciu. Dziś dzieli się z nami sposobami na ozdabianie muffinek (ostrzeżenie: ja się zakochałam w asortymencie jej sklepów!) i zaprasza do konkursu ze wspaniałymi nagrodami!

Pozwól, że przedstawię Ci Justynę poprzez produkty, jakie oferuje w swoich sklepach i użyciu, jakie dla nich proponuje. Ja słuchałam jej z wielkim zaciekawieniem i mam nadzieję, że Ty z podobnym przeczytasz ten artykuł.

Uwaga: Szczególnie polecane dla mam lub tatusiów i ich pociech a także dla dorosłych, którzy doceniają pełne radości powroty do dzieciństwa i skrycie lub otwarcie uwielbiają kreskówki (jak ja!)

Jak ozdabiac muffinki

Jak ozdabiać muffinki, czyli kreatywność i komercja jako zgrany duet

Po urlopie wychowawczym Justyna zdecydowała się nie wracać do pracy. Postanowiła natomiast otworzyć swój własny biznes. Taki, który będzie reprezentował to, w co wierzy a także współgrał z jej rolą mamy. Ponieważ kieruje się kreatywnością, wybór był łatwy – powstała Jumazoma, sklep z zabawkami i grami kreatywnymi. Jakiś czas potem Justyna nawiązała współpracę z niemieckim dystrybutorem ozdób cukierniczych na ciasta, torty, muffinki i inne pyszności i teraz oferuje je nam na polskim rynku pod szyldem Deko Back Polska.

Możesz zapytać, jak komercyjne zabawki i ozdoby cukiernicze mają się do kreatywności. Super pytanie! Justyna śpieszy z odpowiedzią: Jako mama zauważyła, że od pewnych aspektów pop kultury i komercjalności, jak ulubiona bajeczka i produkty z nią związane rodzic nie ucieknie. I uciekać nie ma. Przecież w disnejowskich księżniczkach, w kucykach czy samochodzikach nie ma nic złego. Zadaniem rodzica jest produkty te i wiadomość z nimi związaną odpowiednio dziecku przekazać. Najlepiej w sposób kreatywny!

Dla Justyny liczą się trzy rzeczy. By jej produkty:

  1. pobudzały kreatywność
  2. inspirowały współpracę rodziców z dziećmi
  3. umożliwiały wspólną zabawę, także w kuchni

Obietnica zdawać by się mogła bardzo duża, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że mowa o ozdobach do muffinek. Ale czy na pewno?

Muffinka, mama, tata i ja

Pieczenie muffinek jest na tyle proste, że można w nie zaangażować nawet dość małe dzieci i nawet to mniej kulinarnie uzdolnione z rodziców. Projekt jest świetny, zapewnia nieco bałaganu (co zawsze jest bonusem dla dzieciaczków!) i relatywnie nieczasochłonny. Przygotowanie pysznych i prostych muffinek jak (linki) to przecież 15 minut max. Z maluchami pewnie nie więcej niż 30. Obowiązki łatwo podzielić: Mama przygotowuje składniki mokre. Dzieciaczki mieszają suche. Tata robi polewę. Ozdoby nakładamy wspólnie (Jakie? O tym zaraz.) Świetna zabawa dla całej rodziny i jaki mierzalny, smaczny efekt! A i kuchnię można doprowadzić z powrotem do błysku w czasie, kiedy muffinki się pieką.

Jak ozdabiac muffinki - komplet ozdob50 twarzy ozdób do muffinek

W sklepie Justyny można nabyć wiele świetnych produktów nawiązujących w swoim stylu do tematyki uwielbianej przez dzieci – zwierzątek czy ulubionych postaci z bajek. Piszę o tym z wielką radością, bo jako że nie jestem mamą nie miałam pojęcia o istnieniu takich produktów. Dostępne są więc cukrowe opłatki na muffinki przedstawiające ulubionych bohaterów dzieci: myszki Miki i Minnie, Kubusia Puchatka i przyjaciół, księżniczki, kucyki, auta, Jacka, postacie z Monste High i wiele innych. Już samo to może nadać charakteru każdej imprezie urodzinowej dla maluchów! Fantastyczne są też tzw. pickery do muffinek (wsuwane w muffinki plastikowe figurki wielorazowego użytku) przedstawiające pojazdy, zwierzątka, dinozaury czy piłki nożne. Istnieją także pierścienie na muffinki z motywami zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Dołóżmy do tego tematyczne papilotki na muffinki i nie wiem jak Ty – ale ja marzę, żeby znów być dzieckiem i by wśród balonów i śmiechu przyjaciół zajadać pyszne muffinki ozdobione moją ulubioną księżniczką Arielką!

Kiedy ja byłam mała, kolorowanki były bardzo popularne, ale niejadalne. Teraz natomiast istnieją kolorowanki wykonane z masy cukrowej, które dzieci mogą samodzielnie pokolorować odpowiednio do tego przystosowanymi flamastrami, a później z dumą zaprezentować i zjeść! Moim zdaniem jest to super pomysł na urozmaicenie imprezy urodzinowej dla malucha o akcent kreatywny.

Jak ozdabiac muffinki

A teraz… jak wykorzystać wspomniane ozdoby na wiele sposobów? Pickery to nie tylko ozdoba do muffinek, ale także kukiełka w teatrzyku, który maluchy organizują same lub z pomocą rodziców. Miecze świetlne Star Wars idealnie wpasowują się w rączkę ludzika Lego. Pierścienie dekoracyjne mogą służyć jako pamiątka dla gości albo jako serwetnik na kolejne przyjęcie tematyczne. Papilotki z ulubioną postacią mogą być wykorzystane do prac plastycznych wszelkiego rodzaju, które dzieci uwielbiają. Opakowania po dekoracjach także nie lądują w śmietniku – a pod nożyczkami. I mamy jeszcze więcej postaci, kolorów i tekstur dla naszej kreatywności. A co z opakowaniami po zestawach 48 papilotek? Oczywiście – skrzynie skarbów!

Jest także coś dla mam. Piękne, wysokiej jakości i uwodzicielskie – jadalne diamenty! O ile ja diamentów nie lubię, ze względu na sposób w jaki wiele z nich trafia na rynek, te cukrowe mnie całkowicie urzekły.

Jeszcze jedno…

Wiele mam zwraca się do nas, autorów Kulinarnych Eurek, z zapytaniem jak gotować, by dzieci chciały jeść. Mało który maluch oprze się pysznie wyglądającej babeczce. I cóż z tego, że kryje ona w środku znienawidzony szpinak czy – jak wiadomo: okropne – jabłka albo pomidorki. Albo zmiksowane rodzynki czy cokolwiek innego mama stara się dziecku podać w tajemnicy przed nim. Babeczka jest śliczna, kolorowa, wygodna i – najczęściej okazuje się w sumie smaczna!

Ale można ją przecież jeszcze podrasować! Naklejkami z ulubionymi postaciami z bajek. Odpowiednim opakowaniem. Pickerem z dinozaurem (dinuś je a Ty nie?) Justyna opowiadała mi, że wielu rodziców raportuje, iż ilość spożytych wcześniej niejadalnych pulpetów, bananków i innych obrzydlistw 😉 wzrosta wielokrotnie od kiedy towarzyszą im ukochane ozdoby. Dlaczego więc nie spróbować?

Jak ozdabiać muffinki

KONKURS: Jak ozdabiać muffinki

Wszystkich, którzy chcieliby spróbować nadać swoim pysznym muffinkom nowy wymiar zapraszamy do konkursu!

Do wygrania:

Dekoracja na muffinki prosto z Justyny sklepów! Zwycięzca może sam wybrać  odpowiedni dla niego/niej motyw i po uzgodnieniu z Justyną otrzyma swoją nagrodę!

Zasady:

By kwalifikować się do wygranej należy w dniach od 18 do 24 maja do godziny 18.00:

1. Polubić na Facebooku następujące strony:

a) Deko Back Polska

b) Jumazoma

c) Kulinarne Eureki

2. Ułożyć rymowankę na temat ozdabiania muffinek i opublikować ją pod postem, w którym ogłoszony został konkurs, czyli pod tym adresem: bit.ly/OzdobyMuffiny (skopiuj i wklej w przeglądarkę).

Zwycięzca zostanie wyłoniony przez organizatorów konkursu w sposób subiektywny (wybierzemy najlepszą naszym zdaniem rymowankę). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na Facebooku w niedzielę wieczorem!

Wszystkim życzymy powodzenia!

W gronie przyjaciół raźniej, dlatego nie zapomnijcie podzielić się postem z przyjaciółmi, by też mogli wziąć udział w konkursie! W ten sposób zwiększacie swoje szanse na to, że Wasze pociechy (bądź Wy) nacieszycie się wspaniałymi ozdobami oferowanymi przez Justynę.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.