Tytanowa herbata Tima Ferrissa

Tytanowa herbata Tima Ferrissa

Tytanowa herbata jest czymś niesamowitym! Oczyszcza organizm, ułatwia trawienie i wydalanie, wyrównuje poziom różnych, trudnych do wymówienia chemikaliów i farmakokinetyków, ale co najważniejsze: to paliwo rakietowe dla mózgu!

Kilka dni rozpoczętych od tej niewinnej herbatki i gwarantuję, że wpiszesz ją na listę swoich codziennych rytuałów! Pamiętasz artykuł Jak naprawdę działa kawa? To jest niemal odwrotnością kofeiny jeśli chodzi o jej złe strony i dopalaczem jeśli chodzi o dobre! Skok energii nie jest tak odczuwalny jak przy kofeinie, to prawda, ale za to zamiast 30 – 90 minut trwa 4 – 5 godzin! Co więcej, to tylko jedno z działań tej konkokcji! Na początku może się wydawać, że to dużo roboty jak na poranny napój, szczególnie dla naszej wersji zombie zaraz po obudzeniu ale zaufaj mi – każda minuta poświęcona na tytanową herbatę przekłada się na godzinę wydajności i produktywności później! Nie jestem wybitny z matematyki ale to dobry bilans! 🙂

Właśnie dlatego śmiało rzucam wyzwanie – tydzień z tytanową herbatą codziennie rano. Po tym tygodniu podziękowania przyjmujemy w komentarzach. 🙂

Tytanowa herbata Tima Ferrissa
 
Czas przygotowania
Czas gotowania
Całkowity czas
 
Tytanowa herbata Tima Ferrissa to paliwo rakietowe dla mózgu, gwarancja poprawy pracy i wydajności całego organizmu i głębia niezapomnianego smaku. Spróbuj!
Autor:
Składniki
  • Zielona herbata liściasta (Longjing Cha czyli Dragonwell jest wspaniała ale jaśminowa też świetnie pasuje! )
  • Czarna herbata fermentowana (najlepiej Pu-Erh, ma smak, który wymaga czasu, coś jak z whisky czy piwem na początku, ale jest idealna biochemicznie dla naszych potrzeb)
  • Olej kokosowy, łyżeczka
  • Masło, łyżeczka (najlepiej jeśli pochodzi od krów wypasanych trawą ale niestety w naszym kraju JESZCZE nie jest to w żaden sposób różnicowane. Marka Kerrygold jest obiecująca choć na dokładne dane musimy poczekać.)
  • Kurkuma, znów idealnie świeży korzeń ale sproszkowana też jest ok, pół łyzeczki lub więcej
  • Imbir, ten na szczęście można już kupić świeży - kawałek ok 1cm długości i 0,5cm grubości
Przygotowanie
  1. Zieloną herbatę zalej gorącą wodą. Nie musisz trzymać się własciwych temperatur parzenia choć wiem, że puryści mnie zlinczują. Najlepiej by woda miała ok. 90 stopni. Jeśli twój czajnik ma tylko opcje “zagotuj” i “wyłącz” to po prostu wyłącz go zanim się zagotuje na całego albo zagotuj wodę i poczekaj parę minut zanim zalejesz herbatę.
  2. Parz zieloną herbatę 30 - 60 sekund. Tylko tyle jest potrzebne żeby pozbyć się z niej kilku niepotrzebnych właściwości kofeino-podobnych. Ten napar po prostu wylej i zaparz zieloną herbatę po raz drugi.
  3. Wraz z zieloną herbatą możesz zaparzyć też czarną.
  4. Do kubka, szklanki czy innego naczynia, z którego zamierzasz pić wlej trochę gorącej wody i wrzuć do niej łyżeczkę oleju kokosowego i łyżeczkę masła, imbir i kurkumę i dokładnie wymieszaj. Nie musisz czekać aż tłuszcze się rozpuszczą. Wlej obie herbaty, zieloną i czarną, zamieszaj i voila! Tytanowa Herbata gotowa! Smacznego!

Tytanowa herbata Tima Ferrissa

Może jesteś zaskoczony/zaskoczona tym, wylewamy herbatę z pierwszego parzenia. Drugie parzenie jest bardzo ważne dla procesu wydobywania tego, co najlepsze z zielonej herbaty. To tak zwane królewskie parzenie i nazwa jest nie bez kozery! Drugie parzenie jest zdecydowanie najlepsze nie tylko ze względów zdrowotnych ale również pod względem smaku. Choć znajdą się również amatorzy (jak ja!) trzeciego czy czwartego parzenia.

Ciekawostka: czy wiesz, że prawdziwą herbatę Pu-Erh rozpoznaje się po tym, że można ją zaparzyć MINIMUM 15 razy?

Tytanowa herbata Tima Ferrissa

Zanim pozwolimy Ci wrócić do swojego dnia, życząc mnóstwa energii, musimy upewnić się, że wiesz kto to Tim Ferriss! To jedna z najbardziej niesamowitych obecnie żyjących osób. Sam o sobie mówi, że jest ludzkim królikiem doświadczalnym i testuje na sobie niesamowite rozwiązania związane z polepszeniem zdrowia, wydajności ciała i mózgu i wiele innych. Do tego jest przedsiębiorcą, angel inwestorem, pisarzem – i ma jeszcze milion innych niesamowitych twarzy, upewnij się więc, że będziesz regularnym gościem na jego stronie!

 

Zazwyczaj proszę, byś podzielił/podzieliła ten artykuł na Facebooku, jeśli Ci się podoba. Tym razem mam nieco inną prośbę – podziel go, jeśli w Twoim otoczeniu jest choć jedna osoba, która jest zmęczona albo chronicznie zmęczona. Być może zmienisz tym drobnym gestem jej życie na lepsze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Oceń ten przepis:  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.